KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114360
nr 1411 4360
Hermann Talvik
(1906-1984), Sverige
Oljemålning, Lapporten Abisko, Signerad. Olja på duk, 48x30, yttermått inklusive ram: 63x46 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:08:05
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
Hermann Talvik
Läs mer om Hermann Talvik